Topite.cz 800 88 77 22
Fotovoltaika

8 tipů, jak vybrat fotovoltaiku pro váš dům. Dobrá společnost se pozná snadno

Olga Knoflíčková

Redaktorka

08.05.2021

Jak vybrat fotovoltaickou elektrárnu | Ne každý dodavatel je stejný

Pořízení fotovoltaické elektrárny je pro většinu českých domácností správné rozhodnutí. Kamenem úrazu bývá výběr jejího dodavatele. Zde musíme poznamenat, že ne každý na internetu, kdo má na titulce slunnou fotografii rodinného domu se střešní elektrárnou, je seriózní zárukou kvality a dobře provedené práce. Jak poznáte, že se jdete správným směrem?

1. Poradenství

Lidem v dobré společnosti záleží na tom, aby vám elektrárna doopravdy usnadnila život. Nabídnou vám mimojiné různé rady, jako například:

Víte, že je Topíte první společností v ČR, která propojí FVE s tepelným čerpadlem s tím, že montáž obojího provede jedna společnost? 

2. Standardní dodací lhůta

Na instalaci fotovoltaiky byste neměli čekat déle než 3 měsíce. (Samotná práce montérů trvá jen pár dní a následně se čeká nad vyřízení smlouvy s distributorem.) Pokud je dodací doba delší, něco není v pořádku.

3. Upřímnost

Ukázkou dobré společnosti může být i to, že vám řekne bez vytáček, že váš nápad (v tomto případě instalace FVE) není pro vás zrovna to nejlepší. Že tyto postupy daná společnost dodržuje můžete zjistit například tím, že se zeptáte známých, pročtete diskuze na internetu atp.

4. Správné dimenzování elektrárny

Jelikož stát poskytuje různě vysoké dotace různě dimenzovaným elektrárnám, stává se, že někdo záměrně předimenzuje výkon, aby získal dotaci vyšší. Takové řešení vám nepřinese žádný užitek, naopak.

5. Komunikace dělá své

Je to podobné jako pocit u podané ruky. Plánujete poměrně velkou investici do něčeho, co bude součástí vašeho budoucího života. Nikdo by s vámi proto neměl jednat takovou formou, jako když si jdete koupit tričko. A myslíme tím i komunikaci společnosti navenek.

6. Servis a monitoring

Možnost pravidelných revizí, záruční a pozáruční servis. To vše by mělo být naprostým standardem. Týká se to i monitoringu vaší elektrárny, díky kterému dodavatel v případě poruchy vaší elektrárny povolá okamžitý servis. To vám zajistí klid. 

7. Pozitivní reference namísto příliš nízké ceny

Vynikající společnost ve svém oboru poznáte podle toho, že má za sebou mnoho úspěšných realizací. Taková firma se na svém webu ráda pochlubí hodnocením od svých zákazníků, kteří ji často děkují sami od sebe. Oproti tomu společnost, které nemusíte dávat velkou důvěru, bude ta, jež nabízí podezřele nízké ceny. Je to jednoduché a často používané lákadlo ve všech prodejních odvětvích. Bohužel se nakonec místo prvotní nízké částky dočkáte spíše nesprávně zpracované kalkulace, což povede k navýšení finální ceny.

8. Návratnost pro každého jiná, záruka pro každého stejná

Nikdo by neměl ledabyle slibovat rychlou návratnost jen proto, že to dobře zní. Slova o tom, že se vám s FVE vrátí investice do 4 let, většinou neplatí. Naopak záruka by měla být co nejvyšší, přičemž 25 let je ideální záruka na solární panel.

Na českém trhu najdete solidní i méně důvěryhodné společnosti. Než se pevně rozhodnete, projděte si pečlivě těchto 8 zásadních bodů. Pokud si nevíte rady s něčím konkrétním, neváhejte se obrátit na naše specialisty, kteří vám rádi zdarma a nezávisle poradí.

Díky Topíte více než 500 domácností topí levněji

Tepelné čerpadlo nainstalujeme do 4 dnů s garancí maximálního přehledu o tom, jak bude instalace probíhat. Naše topenáře nemusíte přemlouvat. Šetříme jejich čas tím, že plánujeme za ně.

Proč si vybrat Topíte

Tepelné čerpadlo s montáží za 140 000 Kč

Instalujeme více než 60 tepelných čerpadel od značek Viessmann, Regulus, Buderus po celé ČR

Ceny tepelných čerpadel

Pomůžeme vám získat až 127 000 Kč dotaci

Získejte dotaci na vytápění. S námi bude vyřízení hračka. Kotlíkové dotace, Nová zelená úsporám nebo Čistá Praha

Přehled aktuálních dotací

Bleskový záruční i pozáruční servis

Servis tepelných čerpadel Servis plynových kotlů
Topite.cz