Topite.cz 800 88 77 22
O nás

Návštěva výrobce tepelných čerpadel CTC

18.04.2021

Návštěva přímo u výrobce | Topíte.cz poznalo zákulisí výroby

V posledním týdnu letošního září jsme navštívili výrobce tepelných čerpadel CTC Enertech ve švédském Ljungby. Tato exkurze byla zorganizována naším dodavatelem firmou Regulus, oficiálním zastoupením značky CTC pro několik evropských zemí. Během dvoudenního pobytu jsme měli možnost detailně projít celý výrobní proces od příjezdu komponentů různých subdodavatelů, sváření, kompletace, testování, balení atd. Denní výrobní kapacita CTC je okolo 32 tepelných čerpadel a jeho historie sahá až do roku 1923. V současné chvíli je již značka CTC součástí globálního skupiny na trhu topných zdrojů s názvem NIBE Group.

Měli jsme možnost poprvé vidět zcela rozložené tepelné čerpadlo vzduch/voda i země/voda a jejich vznik od prvního šroubku, což je pro nás do budoucnosti velkým přínosem. Máme nyní reálnou představu, jak ve skutečnosti složitým zařízením tepelné čerpadlo je, jaká jsou jeho choulostivá místa a jak se řeší případné technické nedostatky. Získali jsme praktické rady pro instalace a poslechli jsme si téměř bezhlučný chod nových tepelných čerpadel v plném zatížení.

Byly nám rovněž představeny novinky ve všech produktových řadách CTC a veškeré nové příslušenství jako byl například dilatační vlnovec (Instalation Kit Ecoair) proti zamrznutí.

V budoucnosti se rádi podíváme do zákulisí výroby plynových kotlů či solárních kolektorů.

Za Topíte.cz

Daniel Helcl

Výkonný ředitel společnosti

Díky Topíte více než 500 domácností topí levněji

Tepelné čerpadlo nainstalujeme do 4 dnů s garancí maximálního přehledu o tom, jak bude instalace probíhat. Naše topenáře nemusíte přemlouvat. Šetříme jejich čas tím, že plánujeme za ně.

Proč si vybrat Topíte

Tepelné čerpadlo s montáží za 140 000 Kč

Instalujeme více než 60 tepelných čerpadel od značek Viessmann, Regulus, Buderus po celé ČR

Ceny tepelných čerpadel

Pomůžeme vám získat až 127 000 Kč dotaci

Získejte dotaci na vytápění. S námi bude vyřízení hračka. Kotlíkové dotace, Nová zelená úsporám nebo Čistá Praha

Přehled aktuálních dotací

Bleskový záruční i pozáruční servis

Servis tepelných čerpadel Servis plynových kotlů
Topite.cz