Topite.cz
800 88 77 22 Kontakt
Fotovoltaika

Jako první v ČR vám nainstalujeme fotovoltaiku i s čerpadlem

Olga Knoflíčková

Redaktorka

04.02.2021

Tepelné čerpadlo kombinované s fotovoltaikou | První v Česku

Topíte bude jako první v ČR provádět montáže tepelných čerpadel v kombinaci se solárními panely s tím, že jako jediná společnost tato zařízení i namontuje. Toto velmi efektivní spojení vzniklo díky spolupráci se zkušeným 11členným týmem Lucie Bedrníčkové ze společnosti Rewix Elektro.

Kombinace čerpadel a panelů instalovaná jednou společností je krok k mimořádně efektivnímu zlepšování životního prostředí.

Spojení fotovoltaiky a tepelných čerpadel – v čem je to budoucnost?

Díky této kombinaci můžete chladit i topit zároveň. V létě bude solární panel živit tepelné čerpadlo, takže budete klimatizovat téměř zadarmo. V zimě naopak. Tato užitečná kombinace uspoří spoustu nákladů a bude velmi šetrná k planetě.

Symbióza 3. tisíciletí

Mimo to solární elektrárna poslouží i tepelnému čerpadlu tím, že mu bude šetřit provozní hodiny.

Topíte pro vás zařídí:

  • Projekční práce,
  • návrh technologií a rentabilitu,
  • finanční analýzu,
  • dotační poradenství i administrativu,
  • realizaci díla,
  • servisní služby včetně oprav,
  • 24/7 monitorovací centrum,
  • komplexní zkušenosti a znalosti v rámci obnovitelných zdrojů a moderních technologií,
  • nezávislost na dodavatelích,
  • záruky od výrobců.

Podívejte se na tipy, jak poznat důvěryhodnou instalační společnost.

Co o fotovoltaice praví její zakladatel Daniel Helcl

 „Jedním ze základních cílů Topíte.cz je kompletní digitalizace řemesel. Zahrnutí fotovoltaických elektráren do našeho portfolia je dalším krokem k naplnění této vize. Velice nás proto těší, že můžeme ve svém týmu přivítat jedenáct zkušených lidí z firmy Rewix Elektro.“

A komentář Lucie Bedrníčkové?

„Jsem přesvědčená, že v digitalizaci řemesel leží jejich budoucnost. Nicméně tak komplexní systém, jakým disponuje Topíte.cz, bychom v Rewix vyvíjeli dlouze a náročně – proto jsme se rozhodli s firmou spojit své síly a dosáhnout tak unikátní kombinace nabídky, která je na trhu naprosto jedinečná.“

Jednání s Teslou

V současnosti probíhají jednání s americkým gigantem Tesla, jenž by mohl do Česka přinést fotovoltaické střešní tašky třetí generace. „Tesla vyvinula střešní krytinu, která v podstatě funguje jako solární panely. Právě třetí generace jejich výrobku je mnohem výkonnější než první dva modely a výkon začíná být srovnatelný s pořizovací cenou. Byli bychom rádi, kdybychom tuto inovaci mohli záhy přinést i do střední Evropy,“ komentuje Bedrníčková.

Největší showroom v ČR

Koncem roku 2019 se Topíte přestěhovalo z kanceláří z pražské Chuchle na Zličín, kde užívá několikanásobně větší prostory. V nich buduje vyjma firemního zázemí také tzv. akademii Topíte.cz – speciální showroom tepelných čerpadel a plynových kotlů světových značek z nabídky Topíte. To bude sloužit k prezentaci zákazníkům a jako školicí centrum pro montážní techniky, jak interní, tak externí. Daniel Helcl předpokládá, že půjde o největší český showroom tepelných čerpadel všech světových značek, které můžeme v ČR spatřit.

Dotace na fotovoltaiku s tepelným čerpadlem

Nezapomeňte, že jak na solární elektrárnu, tak na tepelné čerpadlo, můžete čerpat dotaci od státu. Více informací naleznete v průvodci fotovoltaikou

Díky Topíte více než 500 domácností topí levněji

Tepelné čerpadlo nainstalujeme do 4 dnů s garancí maximálního přehledu o tom, jak bude instalace probíhat. Naše topenáře nemusíte přemlouvat. Šetříme jejich čas tím, že plánujeme za ně.

Proč si vybrat Topíte

Tepelné čerpadlo s montáží za 140 000 Kč

Instalujeme více než 60 tepelných čerpadel od značek Viessmann, Regulus, Buderus po celé ČR

Ceny tepelných čerpadel

Pomůžeme vám získat až 127 000 Kč dotaci

Získejte dotaci na vytápění. S námi bude vyřízení hračka. Kotlíkové dotace, Nová zelená úsporám nebo Čistá Praha

Přehled aktuálních dotací

Bleskový záruční i pozáruční servis

Servis tepelných čerpadel Servis plynových kotlů
Topite.cz