Topite.cz 800 88 77 22
Fotovoltaika

Jak se žije s fotovoltaikou: slaďte s ní domácnost i činnosti

Olga Knoflíčková

Redaktorka

18.04.2021

Fotovoltaika na vaší střeše | Získávejte ze slunce maximum

Chcete z aktivity slunce získávat naprosté maximum? Toho s vlastní fotovoltaickou elektrárnou docílíte snadno. Stačí si své každodenní činnosti naplánovat tak, aby se z elektrárny čerpalo nejvíce ve chvíli, kdy je její výkon nejvyšší. Zapojte trefně vybrané spotřebiče a máte vyhráno.

Má smysl s fotovoltaikou používat úsporné spotřebiče?

Ano. Čím vyšší energetická třída spotřebičů, tím lépe. Díky nim budete mít nastřádáno více energie a ekologický aspekt se tím podtrhne. 

Mám solární panely a ohřívám sluncem vodu, co na to pračka?

Pokud svou střešní elektrárnou ohříváte vodu, vyplatí se, pokud budete prát v pračce, která sama vodu neohřívá. Proč dělat opak, když máte teplou vodu téměř zadarmo? To samé platí i o myčce.

Myjte nádobí až zítra díky odloženému startu

Brzy si zvyknete na to, že nejvíce elektřiny budete mít kolem poledne. Mytí nádobí večer se proto nevyplatí. Nemusíte ale kvůli tomu v 11 dopoledne opouštět pracoviště a místo klidné kávy s kolegy doma spouštět myčku. Ve šťastných domácnostech existují spotřebiče s funkcí odloženého startu. A to samé platí o pračce.

Osvětlení

Šetřit můžete také používáním správných žárovek. Nejúspornější způsob, jak v současné době svítit, je použití LEDkových svítidel.

Starty odkládejte, pořízení fotovoltaiky nikoliv

Je to jednoduché. Náklady na solární moduly rok od roku klesají, ceny elektřiny stoupají. Čím dříve se pro svou elektrárnu rozhodnete, tím dříve ji budete mít splacenou. Nezapomeňte také, že připravit dům na fotovoltaiku můžete už při jeho stavbě nebo rekonstrukci. 

 

Díky Topíte více než 500 domácností topí levněji

Tepelné čerpadlo nainstalujeme do 4 dnů s garancí maximálního přehledu o tom, jak bude instalace probíhat. Naše topenáře nemusíte přemlouvat. Šetříme jejich čas tím, že plánujeme za ně.

Proč si vybrat Topíte

Tepelné čerpadlo s montáží za 140 000 Kč

Instalujeme více než 60 tepelných čerpadel od značek Viessmann, Regulus, Buderus po celé ČR

Ceny tepelných čerpadel

Pomůžeme vám získat až 127 000 Kč dotaci

Získejte dotaci na vytápění. S námi bude vyřízení hračka. Kotlíkové dotace, Nová zelená úsporám nebo Čistá Praha

Přehled aktuálních dotací

Bleskový záruční i pozáruční servis

Servis tepelných čerpadel Servis plynových kotlů
Topite.cz